Kalendář akcí

Školní akce

Dopravní soutěž Kolín

Naše škola se každoročně zúčastnila dopravní soutěže pro žáky 1. a 2. stupně základních škol. Děti si vyzkoušely jízdu zručnosti, jízdu podle dopravního značení a poskytování první pomoci. Všem zúčastněným se soutěž velmi líbila a těšíme se na příští ročník.

Burza škol

Akce „Burza škol“ se zúčastnili žáci naší školy z osmých a devátých ročníků. Tato akce byla zaměřena na informovanost vycházejících žáků základních škol o možnostech uplatnění v oblasti dalšího vzdělávání. Nabídka středních škol i odborných učilišť byla velmi pestrá. Žáci si lépe ujasnili, jakým směrem by se v budoucnu chtěli ubírat. 

Hodina pracovních činností - žáci 1. stupně

Poslední říjnový týden si žáci prvního stupně vyzkoušeli výrobu papíru ze starých kartonů a papírových obalů. Vytvořený papír si děti samy ozdobí a připraví k dalšímu zdobení na vánoční přáníčka.

Podzimní tvoření 

Žáci druhé stupně v hodinách pracovních činností využívají i školní dílnu.

Slavíme 100let od  vzniku republiky

V rámci hodin českého jazyky, dějepisu, anglického jazyka, občanské výchovy, pracovních či výtvarných činností,  jsme si i my připomněli  vznik samostatného československého státu.  Vzpomněli jsme na nejvýznamnější  osobnosti a události  té doby, připomněli si život obyčejných lidí za první republiky. U této příležitosti jsme  uctili památku T.G.Masaryka, položením květin u jeho nového pomníku v Pečkách.

Divadelní představení - Malý princ

V prvním listopadovém týdnu jsme se vydali do kolínského divadla na muzikál Malý princ. Žákům byly předvedeny všechny důležité obrazy tohoto známého a neobyčejného díla, obsahující mnoho metafor, přirovnání, životních pravd, ale i nadhledu a důvtipu.

Turnaj v kopané o pohár 17.listopadu

Výročí 17. listopadu jsme tentokrát pojali trochu sportovně- zahráli jsme si s kamarády z praktických a základních škol přátelské utkání.  V souboji, ve kterém šlo doslova o zuby, jsme nakonec obstáli a domů si přivezli krásné třetí místo.

Myslíme na další vzdělávání našich žáků

Na budoucnost našich žáků klademe stále velký důraz-do naší školy zavítal p. učitel Šebek z SOŠ  a SOU v Městci Králové, aby nás „nalákal“ na budoucí studium, připravil si pro nás poutavou besedu o učilišti, ale také výborné zákusky ,  kterými  žáci z tamního učiliště ohromují své mistry a pedagogy.

Úřad práce-informační a poradenské středisko- i tam jsme s vycházejícími žáky po roce opět zavítali. Správný výběr školy, důraz na další vzdělávání, test “ na co se nejlépe hodím“- tomu všemu jsme se měli možnost pod odborným dohledem věnovat.

Kroužek vaření

Žáci se schází pravidelně každé sudé úterý v měsíci. Nejlépe jim jdou a chutnají moučníky. Pochutnali si na sladkém jablečném závinu a chutnal jim i sýrový závin.

Zámecké kino Poděbrady

V pondělí 26. 11. 2018 jsme již tradičně navštívili Zámecké kino v Poděbradech. Na programu byla tentokrát pohádka z dílny Dušana Rapoše „Když draka bolí hlava“. Příjemné dopoledne jsme zakončili dobrým obědem a procházkou po již vánočně vyzdobené kolonádě a spokojeni se odebrali k domovu. Na další výlet do Poděbrad se těšíme.

Charitativní sbírka

Naši žáci se rozhodli pomoct opuštěným psům a kočkám. Dobrovolnou sbírkou krmiva pomohli spolku ZVÍŘE V TÍSNI.

Adventní setkání

V neděli 2. prosince se uskutečnila  akce s názvem Advent v Pečkách. Jako každý rok, tak i letos, se zapojili žáci naší školy. Svými výrobky, které v průběhu školníku roku s učiteli vyráběli, zpestřili tamní adventní jarmark.  Děkujeme organizátorům akce za pozvání.

MS ve florbale 2018

Měli jsme tu čest a možnost zúčastnit se 4.prosince MS ve florbale. Sportovní akce se konala v O2 Aréně v Praze. Všichni žáci si z turnaje odváželi jen ty nejlepší zážitky. Tak třeba zase příště….

Mikulášská nadílka

…i k nám do školy zavítal Mikuláš. Balíčky se sladkostmi obdaroval hodné žáky (samozřejmě, že u nás máme jen ty hodné žáky).

Den otevřených dveří v SOU  OU Městec Králové

I v tomto hektickém předvánočním čase nás SOU  a OU Městec Králové pozvalo na den otevřených dveří spojených s výstavou. Pracovníci učiliště zajistili dopravu, občerstvení , perfektní a zajímavý výklad o oborech, které vyučují. Žáci si vyslechli zajímavý výklad a zapojili se do činností  v ukázkových dílničkách oborů. Všichni z naší školy byli spokojeni  a nadšeni. Všem podobnou návštěvu  v SOU a OU Městec králové doporučujeme

Vánoční setkání s klienty pečovatelské služby

19.12. naši žáci navštívili klienty domu s pečovatelskou službou v Pečkách. Krátkým hudebním vystoupením a drobným dárkem zpestřili klientům vánoční čas. 

Muzeum čokolády a voskových figurín

Konec roku jsme zakončili výletem za čokoládou do muzea, které sídlí na Staroměstském náměstí. Žáci si vyzkoušeli výrobu vlastní čokolády, seznámili se s její výrobou od samého počátku a dozvěděli se spoustu zajímavostí z historie. Výlet jsme zakončili výstavou voskových figurín. Učitelům a žákům se výlet velmi líbil a určitě jsme výrobnu čokolády nenavštívili naposledy. 

 

 

 

 

 

 

—————


Kontakt

Základní škola Pečky, příspěvková organizace

Třída Jana Švermy 540
289 11 Pečky
telefon: 321785090
IČO - 708 36 248https://zspecky.webnode.cz

Datová schránka : c6pyw76