Ovoce do škol

Naše škola je zapojena do projektu Ovoce do škol


Ovoce do škol


 

 

Projekt Ovoce do škol
I v letošním školním roce 2015/2016 je naše škola zapojena do projektu Ovoce do škol.
Ovoce odebírá 7 žáků prvního stupně.

Tematiku ovoce a zeleninu, které obdržíme, zapojujeme také v rámci jednotlivých předmětů. Při přípravě hodin používáme připravené pracovní listy.

Matematika: porovnáváme ceny, sčítáme a odčítáme stejné druhy zeleniny, ,,chodíme“ nakupovat či třídíme.

Český jazyk: skládáme slova – názvy ovoce a zeleniny, které jsou na obrázku, slova, která jsme složili, přepíšeme; v přesmyčkách hledáme správné slovo (OJBKAL, VREMK, IKWI).

Starší žáci v rámci ,,Čtenářské gramotnosti“ a Občanské výchovy využívají časopis ,,Svět potravin“.

Ve výtvarné výchově žáci modelují, kreslí, vystřihují ovoce a zeleninu, které znají. V hudební výchově zpívají písničky, které si vybírají z CD ,,Všecky švestky mají pecky“.

V předmětu Svět kolem nás seznamujeme žáky s ovocem, které je dodáváno, ale také s ovocem cizokrajným. V této souvislosti je zařazeno i téma zdravé výživy.

Ve vybraných hodinách pracovní výchovy si žáci osvojují hygienické návyky při zpracování a konzumaci ovoce a zeleniny. Sami vyrábějí jednoduché zeleninové a ovocné pokrmy. Nezanedbatelnou součástí výuky je zdůraznění významu vyvážené stravy pro zdraví lidského organismu a kulturu stolování.

------------------------------------------------------

Projektový den "Pečeme s vitamíny"

I ve školním roce 2015/2016 pokračujeme v projektu Ovoce do škol. Tentokrát byl čtvrtek (5.11. 2015) zaměřen na šikovné ruce našich žáků. Výsledkem byly dva upečené moučníky. Zpracovávalo se sezonní ovoce - jablka.

Všem moc chutnalo.

Pavlína Šnorová

------------------------------------------------------

Ochutnávkový koš

V rámci projektu byl školou objednán ochutnávkový koš s ovocem a zeleninou. Na tuto skutečnost navázaly projektové hodiny, které byly tematicky zaměřeny na poznání hlavně nové zeleniny - fenyklu. Všechny doručené suroviny byly zpracovány, ochutnány a ještě se užila legrace spojená s poučením.

Pavlína Šnorová

Halloweenská dýňová polévka

V rámci projektového dne Halloween, který se konal v pátek před podzimními prázdninami, si žáci měli možnost připomenout, jak se dýně pěstují, k čemu se používají, jak vypadají různé odrůdy. Ovšem také měli možnost se seznámit s receptem na přípravu dýňové polévky. Je převzat z webových stránek www.vareni.cz.

Co budeme potřebovat:

1 ks cibule 

1 l kuřecí nebo zeleninový vývar

1 kg dýně  

olej

Na ozdobu:

zakysaná smetana,  čerstvá pažitka,  čerstvá bazalka

Na chuť:

kari koření,  sůl,  mletý černý pepř,  sladká smetana

Postup:

Oloupanou cibuli nakrájíme na kostičky a osmahneme dozlatova na oleji. Přidáme na kostičky nakrájenou dýni a zalijeme vývarem. Necháme 20 minut povařit, dokud dýně nezměkne. Po uvaření polévku odstavíme a necháme vychladnout.

Dýňovou polévku rozmixujeme a ochutíme pepřem, solí, kari kořením a sladkou smetanou. Vše dáme zpět na mírný oheň a ještě chviličku povaříme.

Výbornou dýňovou polévku podáváme se lžičkou kyselé smetany a na talířku zdobíme čerstvou pažitkou a nasekanou bazalkou.

Dobrou chuť:)Vyzdobili jsme si výdejnu obědů,

a to nejen obrázky, ale i užitečnými informacemi.—————


Kontakt

Základní škola Pečky, příspěvková organizace

Třída Jana Švermy 540
289 11 Pečky
telefon: 321785090
IČO - 708 36 248https://zspecky.webnode.cz

Datová schránka : etcqt2u